Stowarzyszenie Sportu Młodzieżowego Wisła Płock powstało w listopadzie 2011 roku, zarejestrowane zostało w Krajowym Rejestrze Sądowym w dniu 16.03.2012 roku pod numerem 0000414672. W skład pierwszego zarządu weszli: Prezes - Marek Woliński, członkowie zarządu - Dariusz Krzywkowski, Mariusz Skołt i Zbigniew Mierzyński.

W lipcu 2012 roku, na skutek rezygnacji z funkcji Pana Marka Wolińskiego, na stanowisko prezesa powołany został Marcin Lig, wieloletni trener grup młodzieżowych Wisły Płock. W skład nowego zarządu weszli: wiceprezesce Mariusz Jasiński - płocki przedsiębiorca, członkowie zarządu - Dariusz Krzywkowski, Mariusz Skołt i Zbigniew Mierzyński. W dniu 27.07.2012 r. zostało podpisane oficjalne porozumienie o współpracy pomiędzy SSM Wisła Płock a Wisłą Płock S.A., na mocy którego stowarzyszenie przejęło szkolenie ośmiu grup rocznikowych. Obecnie najważniejsze funkcje w stowarzyszeniu pełnią: Dariusz Grodkiewicz – prezes zarządu, Marcin Lig – wiceprezes zarządu ds. sportowych i finansowych oraz Mariusz Jasiński – wiceprezes zarządu ds. infrastruktury i marketingu. Stowarzyszenie obejmuje szkoleniem 11 grup rocznikowych od zawodników rocznika 2000 do zawodników rocznika 2010.

Dodatkowo prowadzimy komercyjne zajęcia Przedszkola Piłkarskiego dla dzieci urodzonych w latach 2009 – 2012. W 2014 roku otrzymaliśmy grant z Fundacji

„Fundusz Grantowy dla Płocka” na realizację, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Płocku, projektu „Wakacje piłkarskie z Wisłą Płock”.
Rokrocznie otrzymujemy dotacje z Urzędu Miasta Płocka na realizację zadań publicznych z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej „Organizacja imprez sportowych i sportowo-rekreacyjnych na terenie miasta Płocka - Cykl Turniejów Piłkarskich Pod Balonem” oraz „Organizacja szkolenia sportowego oraz udział we współzawodnictwie sportowym, ze szczególnym uwzględnieniem rozgrywek ligowych w zakresie piłki nożnej”.

Stowarzyszenie Sportu Młodzieżowego Wisła Płock w 2016 roku dzięki umowie darowizny zawartej z Fundacją „ORLEN – Dar Serca” mogło zostać organizatorem bezpłatnych półkolonii pn. „Piłkarskie Wakacje z ORLENEM”. Sponsorem tytularnym projektu został PKN ORLEN S.A. Piłkarskie Wakacje z ORLENEM to cykl stacjonarnych obozów szkoleniowych i turniejów piłkarskich zorganizowanych dla płockiej młodzieży w okresie 4-30 lipca 2016 roku.
W ramach projektu zarówno chłopcy jak i dziewczęta poznali podstawowe zagadnienia techniki i taktyki piłki nożnej, prowadzone w formie gier i zabaw ruchowych przez doświadczonych trenerów, w większości na co dzień szkolących zawodników w ramach struktur Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisła Płock. Poza treningami piłkarskimi, które odbywały się na obiektach sportowych ekstraklasowej Wisły Płock S.A., zrealizowane zostały dodatkowe atrakcje jak: zwiedzanie wraz z przewodnikiem płockiego Ogrodu Zoologicznego, wyjście na basen Podolanka, zabawy w sali zabaw „Happy Park”
w Stróżewku. W projekcie wzięło udział łącznie 365 uczestników.

Ponadto Stowarzyszenie jest organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju piłki nożnej dla dzieci z placówek opiekuńczo – wychowawczych oraz domów dziecka FutboLOVE TUMY” a także
cieszącego się od kilku lat niezwykłą popularnością Turnieju Piłki Nożnej Firm i Zakładów Pracy.

Szybki kontakt

Stowarzyszenie Sportu Młodzieżowego Wisła Płock

ul. Ignacego Łukasiewicza 34, 09-400 Płock
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Biuro czynne w dni robocze w godzinach 08:00-16:00
722 250 648 lub 601 868 790

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017 Wisła Płock Youth Cup. Projekt i wykonanie HEDEA

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.